Kontrola i bezpieczeństwo danych poza organizacją

Jednym z najprostszych sposobów, jednocześnie bardzo skutecznym, na zabezpieczenie wrażliwych informacji jest ich szyfrowanie.  Rozwiązania takie towarzyszą nam już od dłuższego czasu, czy to zabezpieczając dyski komputerów przenośnych i pamięci, udziały plikowe w organizacji, czy korespondencję mailową.

Zyskujące obecnie coraz większą popularność rozwiązania „chmurowe” rzucają jednak nowe wyzwania w kwestii zabezpieczenia danych przesyłanych zarówno do systemów cloud’owych jak i zwykłego przechowywania plików w rozwiązaniach typu Google Drive, One Drive, szczególnie wobec zaostrzających się regulacji mających zapewnić większą ochronę prywatności i naszych danych osobowych. Mierząc się z tymi wyzwaniami warto rozważyć mniej znanych przedstawicieli szerokiej rodziny systemów szyfrujących Symantec:

Information Centric Encryption – szyfrowanie danych podążające za plikiem i pozwalające na ciągłe kontrolowanie dostępu do jego zawartości i odwołanie go w razie potrzeby.
Cloud Data Protection – zamieniające dowolne wrażliwe dane wprowadzanie do pól formularzy web’owych na token lub silnie zaszyfrowane wartości, by zapewnić ich pełna ochronę.

Oba rozwiązanie mogą integrować się z systemem DLP, zapewniając tym samym pełną i automatyczną kontrolę wypływających z organizacji danych, a więc także zgodność z regulacjami, przy jednoczesnym korzystaniu z najnowszych rozwiązań i usług potrzebnych w realiach działalności biznesowej.

Zapraszamy do kontaktu!

Masz pytania? Napisz do nas!