Symantec NetBackup 7.5

NetBackup  7.5 z technologią V-Ray to zunifikowana platforma do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych przeznaczona dla dużych i małych firm, również posiadających heterogeniczne środowiska. Najnowsza wersja rozwiązania upraszcza zarządzanie danymi oraz ogranicza wykorzystanie pamięci masowej jak i ruchu sieciowego, a dzięki usprawnionej funkcji replikacji, proces usuwania skutków awarii wymaga jeszcze mniej czasu. Zaimplementowana w platformie funkcja deduplikacji działa na wielu poziomach — na kliencie, media serwerze i urządzeniach do depulikacji firm trzecich — i pozwala organizacjom na znaczące ograniczenie kosztów. Rozwiązanie zapewnia także kompletną ochronę maszyn wirtualnych, przyspieszając tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych w środowiskach wirtualnych.

nbu1

Zarządzanie:

Aby pomóc klientom w centralnym zarządzaniu środowiskiem ochrony danych i zapewnić pojedynczy widok wszystkich operacji, w NetBackup 7 wprowadzono wbudowaną konsolę raportowo-administracyjną o nazwieOpsCen. Nowa konsola standaryzuje monitorowanie i raportowanie operacji na danych w następujących produktach firmy Symantec: NetBackup, NetBackup PureDisk, Backup Exec i Enterprise Vault. Firmy mogą również wykorzystać zaawansowane funkcje analityczne i przygotowywać raporty o produktach firm trzecich za pomocą modułu OpsCenter Analytics. Taka kombinacja pozwala ograniczyć zagrożenia związane z usuwaniem skutków awarii w różnych lokalizacjach oraz ustandaryzować przeglądanie informacji dotyczących zarówno kopii zapasowych, jak i zarchiwizowanych danych.

nbu2

Wybrane funkcjonalności:

  • Deduplikacja realizowana na każdym poziomie – szybsze i efektywniejsze tworzenie backupu oraz ograniczenie wykorzystania pamięci masowej i ruchu sieciowego.

nbu3

  • Szybkie odtwarzanie danych z aplikacji w środowiskach wirtualnych i fizycznych – plików, maili czy innych granularnych elementów z rozwiązań takich jak Microsoft Exchange, SharePoint, Active Directory oraz aplikacji działających m.in. Na Vmware i Hyper-V.
  • Prosta i kompletna ochrona maszyn wirtualnych – ochrona dla serwerów wirtualnych poprzez standaryzację i przyspieszenie tworzenia kopii danych dla: Hyper-V i Vmware wsparta przez inteligentne polityki automatyzujące operacje i load balancing.

nbu4

 • Skuteczniejsze usuwanie skutków awarii – szybkie i łatwe przywracanie aplikacji oraz danych w dowolnym miejscu i o każdej porze dzięki zintegrowanej replikacji.
 • Uproszczone i szybciej działające wyszukiwania w całym środowisku NetBackup.
 • Centralne zarzadzanie oraz proste i wygodne przywracanie danych dla wielu lokalizacji z wykorzystaniem jednej konsoli web’owej OpsCente.
 • Wsparcie dla ochrony danych w chmurze zamieszczanych u dostawców zdalnych przestrzeni dyskowych.
 • Zaawansowane raportowanie i śledzenie trendów dzięki OpsCenter Analytics.

I wiele innych.

Rozwiązanie NetBackup 7.5 jest dostępne w trzech edycjach, by móc wspierać organizacje każdej wielkości w całym zakresie ich potrzeb zapewnienia bezpieczeństwa danych (patrz tabela).

nbu5